Nowi lektorzy LSO

lektorzyW sobotę 13. 11. 2021 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie ks. inf. Adam Kokoszka udzielił błogosławieństwa nowym lektorom dekanatu Tarnów-Południe. Kurs, który koordynował dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Zbigniew Kmiecik, ukończyło 32 chłopaków z parafii tego dekanatu. Nowi lektorzy przygotowywali się do pełnienia tej funkcji podczas kursu, który w naszym dekanacie odbywa się raz do roku. Składa się na niego pięć spotkań obejmujących formację biblijną, liturgiczną, a także ćwiczenia z dykcji. W przeprowadzeniu zajęć dekanalnemu duszpasterzowi LSO pomagali ceremoniarze i polonistka.

Z naszej parafii błogosławieństwo do pełnienia tej zaszczytnej funkcji otrzymało trzech chłopców; Kacper Abramowicz, Natan Skowron i Krzysztof Kara. Życzymy nowym lektorom gorliwości, wytrwałości w ich posłudze i świętości życia.