Wydarzenia

Święto Bożego Miłosierdzia – Łagiewniki

IMG 20220426 WA001324 kwietnia 2022 roku odbyła się pielgrzymka z naszej parafii i dekanatu do Łagiewnik na święto Miłosierdzia Bożego. Pomimo deszczowej pogody tysiące wiernych zgromadziło się wokół ołtarza polowego, aby Bogu dziękować za Jego Miłosierdzie. Hasłem tegorocznego święta były słowa „Miłosierdzie nadzieja dla świata”. Podczas głównej Eucharystii przewodniczył J E ks. Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W homilii nawiązał do aktualnej sytuacji w Ukrainie. Wspomniał też o trwających przygotowaniach do 20 rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, która będzie obchodzona w sierpniu tego roku. Został też poświęcony „Dzwon Nadziei” który zostanie przekazany do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Australii. Na koniec Eucharystii odmówiony został w kilku językach akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. O godz. 13:00 nasza grupa odprawiła drogę krzyżową, a o 15:00 koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą przekazał Pan Jezus św. siostrze Faustynie; „ jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego”. (GB)