I Komunia Święta

DSC 00198 maja 2022 roku w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10:30 przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Uroczystości te były poprzedzone Sakramentem Pokuty, do którego dzieci przystępowały z pokorą i wielką tremą dzień wcześniej.

Uroczystości rozpoczynały się przed wejściem do parafialnego kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Marcin Płaneta przywitał i pobłogosławił dzieci, oraz zebranych gości. Następnie błogosławieństwa udzielili rodzice. Dzieci starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć w całej Eucharystii. Moment, w którym przyjmowały pierwszy raz Komunię Świętą – poważne, skupione, był niezwykle wzruszający, a jednocześnie radosny.

Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w kazanie, by chwilę później dostojnie kroczyć w orszaku z darami ołtarza. Po uroczystej Mszy Świętej, dzieci otrzymały pamiątkowy obrazek.