I Komunia święta

komuniaswW niedzielę 14 maja siedemnaścioro dzieci z naszej parafii przystąpiło do pierwszej Komunii Św. Uczniowie na lekcjach religii zdobywali potrzebną im wiedzę, uczestniczyli w próbach i spotkaniach by ostatecznie móc przeżyć spotkanie z Panem Jezusem. Do kościoła wchodzili razem z rodzicami, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej. Po zakończonym nabożeństwie dzieci razem z rodzicami, rodzeństwem i gośćmi udali się na rodzinne świętowanie.

Komunia Święta łączy nas ściślej i utożsamia duchowo z Chrystusem. "Kto spożywa moje Ciało i pije Krew moją, ten trwa we mnie a Ja w nim"(J 6,57). Uwalnia nas ona także od grzechów powszednich (jeśli te nie zostały odpuszczone w sakramencie pokuty), zabezpiecza przed grzechami śmiertelnymi, osłabia w nas złe pożądliwości, daje siłę do wytrwania w dobrym: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (J 6,55).
Modlitwa w intencji dzieci Pierwszokomunijnych

Drogi Jezu, Przyjacielu Dzieci,
błogosław dzieciom Pierwszokomunijnym.
Daj im zdrowie duszy i ciała.
Pomóż im się prawidłowo rozwijać i wzrastać w wierze.
Daj im łaskę wytrwałości w czystości serca,
aby mogły Cię przyjmować jak najczęściej.
Niechaj odkrywają piękno i bogactwo Komunii Świętej z Tobą. Amen.