W nocy z 24 na 25 grudnia w naszej parafii sprawowana była uroczysta Msza Święta Narodzenia Pańskiego, zwana Pasterką. Liturgii przewodniczył ks. Bartosz Chęciek, a homilie wygłosił ks. Marcin Płaneta. Wspólna modlitwa zgromadziła licznie wiernych, którzy z radością i wdzięcznością dziękowali Bogu za dar Wcielenia, rozpoczynając świętowanie Bożego Narodzenia w duchu wiary i jedności. Po pasterce wszyscy wzięli udział w pokazie fajerwerków.
W niedzielę 14 grudnia b. r. ks. Marcin i ks. Bartosz przyjęli do Dziewczęcej Służby Maryjnej dziewięcioro dziewczynek. Uzyskały one stopień Dziecka Maryi. Podczas uroczystości odmówiły modlitwę zawierzenia Matce Bożej. Otrzymały także medaliony Niepokalanej i niebieski strój. Formacją kandydatek zajmowały się opiekunki i przewodniczki DSM Wiktoria i Gabriela Broda.
Nowym członkiniom Dziewczęcej Służby Maryjnej życzymy opieki Niepokalanej i gorliwości w wypełnianiu zadań Dziecka Maryi.
Święty Mikołaj był biskupem Miry w Licji (dzisiejsza Turcja), żyjącym na przełomie III i IV wieku, znanym z wielkiej dobroci, hojności i wrażliwości na potrzeby ubogich. Tradycja przedstawia go jako człowieka, który dzielił się swoim majątkiem z potrzebującymi, ratował zagrożonych (m.in. marynarzy na morzu) i bronił niesłusznie oskarżonych, dlatego stał się patronem dzieci, żeglarzy, kupców i wielu zawodów. Z czasem jego postać stała się inspiracją dla zwyczaju obdarowywania prezentami 6 grudnia oraz dla współczesnego „Mikołaja”, związanego z tradycją Bożego Narodzenia na całym świecie.
W naszej parafii w dniu 5.12. też zawitał św. Mikołaj obadrowując zgromadzone dzieci po Mszy św. roratnej prezentami.



Drodzy parafianie bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych nabożeństwach roratnych którym przyświeca hasło: PEŁNI NADZIEI. Mając na uwadze przeżywany jubileusz oraz tegoroczne kanonizacje Piotra Jerzego Frassatiego i Carlo Acutisa przybliżymy uczestnikom rorat te piękne postaci. Ze względu na aktualność przesłania, którym żyła Laura Vicunia wspomnimy także jej życie. Dzieci otrzymają plansze i będą uzupełniać ją naklejkami z poszczególnych dni. Serdecznie zapraszamy.
Dnia 23 listopada 2025 r. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w naszej wspólnocie parafialnej odbył się wieczór uwielbienia. Wydarzenie to było dofinansowane przez Urząd Gminy w Pleśnej. Ks. Bartosz Chęciek był organizatorem tego wydarzenia, pomagało mu w tym wielu parafian i nie tylko. Wieczór ten poprowadzili Karol Gut, Patrycja Venee, Jakub Broniewski i Jan Baciak. Organizatorom, pomocnikom, sponsorom i wykonawcom bardzo dziękujemy!!!
Psalm 96
Śpiewajcie Panu pieśń nową
„ Śpiewajcie Panu pieśń nową,
śpiewaj Panu, ziemio cała.
Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
każdego dnia głoście Jego zbawienie.
Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów,
rozgłaszajcie cuda Jego pośród wszystkich ludów.”5