Wydarzenia 2017-Archiwum

Powitanie nowego Księdza Proboszcza

powitanie 005

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w naszej parafii oficjalnie objął urząd proboszcza ks. Marcin Płaneta. Ceremonia odbyła się podczas porannej Mszy św. w obecności dziekana dekanatu Tarnów-Południe, ks. Adama Nity. We Mszy św. koncelebrowanej uczestniczył również ks. Piotr Grzanka, dotychczasowy proboszcz ks. Marcina Płanety w Dębicy-Latoszynie.

Delegowany przez Biskupa Ordynariusza ksiądz dziekan A. Nita odczytał akt nominacji ks. Marcina Płanety na proboszcza Parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Świebodzinie oraz przyjął złożone przez nowo mianowanego Proboszcza wyznanie wiary, co jest wymagane przepisami prawa kanonicznego. Nowego duszpasterza powitali też przedstawiciele naszej wspólnoty, życząc mu wszelkich potrzebnych łask Bożych i zapewniając o modlitwie oraz wsparciu całej parafii.

powitanie 017Z kazania, które wygłosił ks. Piotr Grzanka, mogliśmy się dowiedzieć co nieco o naszym nowym Proboszczu i jego dotychczasowej pracy kapłańskiej. Na pewno ważne były jego dotychczasowe doświadczenia w pracy duszpasterskiej na Ukrainie, gdzie przez dziesięć lat pełnił funkcję proboszcza i dziekana w Bałcie, w diecezji symferopolsko-odeskiej, najbardziej wysuniętej na wschód diecezji, w której pracują tarnowscy księża. Po pracy misyjnej na wschodzie Europy dwa lata był wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy Latoszynie. „Ksiądz Marcin ma wiele talentów, które poznacie – zapewnił ks. P. Grzanka – a zacznie pewnie od urządzenia grządek” – dodał żartobliwie.

Mamy nadzieję, że Ksiądz Marcin dobrze poczuje się w naszej wspólnocie parafialnej i że będzie z radością pełnił swoją posługę kapłańską, służąc ludziom darami, jakie otrzymał od Boga. Życzymy wiele zapału i wytrwałości oraz satysfakcji z pracy w Świebodzinie!

Artykuł o posłudze ks. Marcina Płanety na Ukrainie w tarnowskim „Gościu Niedzielnym” – przeczytaj