Sakrament Bierzmowania

Bierzmowani 2023W środę, 22 marca 2023 roku podczas Mszy Św. o godzinie 16:00 w Tarnowcu ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzielił młodzieży z parafii Tarnowiec, Zawada, Poręba Radlna i Świebodzin sakramentu bierzmowania. Przygotowanie do bierzmowania w tych parafiach trwa dwa lata. Obejmują one młodzież w 7 i 8 klasie szkoły podstawowej. Biskup zwrócił szczególną uwagę na trzy sprawy - doświadczenie rodzinnej modlitwy, uczestnictwo w Mszy Św. i małżeńską miłość rodziców. Pytał rodziców również o ich przeżywanie i rozumienie Mszy św., czym jest dla nich niedzielna Eucharystia. Przypomniał, że poprzez uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. i właściwe jej rozumienie dajemy świadectwo nie tylko swoim dzieciom, ale i wszystkim, którzy nas znają. Biskup Leszek Leszkiewicz mówił ponadto o wadze miłości małżeńskiej, o doświadczeniu kochających się rodziców w życiu dzieci, które daje im nie tylko szczęście, poczucie bezpieczeństwa, ale ma również wpływ na ich obraz Pana Boga. Bierzmowanych szafarz sakramentu zachęcał, by wchodząc w obszar dojrzałej wiary, nie było w niej miejsca na bylejakość, by stawiali sobie pytania o to, co najważniejsze, i szukali na nie odpowiedzi.