Życzenia Świąteczne

SzopkaW dzień Bożego Narodzenia stajemy wszyscy z zachwytem i wdzięcznością wobec bezgranicznej miłości Boga i adorujemy „Słowo, które Ciałem się stało”. Narodziny Chrystusa są dla nas źródłem radości i nadziei. Ten, który przychodzi, jest Bogiem z nami. Betlejem jest znakiem Jego bliskości, czułości i miłosierdzia. Tylko Bóg mógł się tak uniżyć i tak ofiarować, a zarazem tak pociągnąć, zachwycić i obdarowywać tym, czego najbardziej potrzebujemy.

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie Panu, każdy z nas powinien mieć „swoje Betlejem”, czyli miejsce, w którym nieustannie rodzi się Bóg. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i poświęcenie, gdzie pamięta się o samotnych, chorych, smutnych i wątpiących. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie w drugim człowieku z szacunkiem dostrzega się twarz siostry i brata. Betlejem jest wszędzie tam, gdzie panuje miłość i radość, gdzie głosi się chwałę na wysokości Bogu i pokój ludziom dobrej woli.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy, aby w duchu tych wartości przeżywali zarówno czas świąteczny, jak i czas dni powszednich. Niech Nowonarodzony Jezus pomoże nam budować przyszłość, w której zawsze będzie zwyciężać dobro i miłość, w której będzie królował blask prawdy, a Boży pokój zdoła ukoić wasze serca przytłoczone troskami i problemami dnia codziennego.

W Nowym Roku życzymy, byśmy dzień za dniem, krok po kroku, strona po stronie pisali z Bogiem opowieść o sobie. Bo Nowy Rok jest jak księga nie zapisana, czysta i biała. Życzymy, byśmy tę księgę zapisywali wartościami i zasadami, które swoje źródło mają w Betlejem. Niech Boże Dziecię napełnia nas na każdy dzień radością i pokojem, miłością, miłosierdziem i prawdą.

Z darem modlitwy i wdzięczności za każde dobro - życzy Ksiądz Proboszcz Marcin oraz  ks. Bartosz wraz z redakcja stroną.