Kolęda misyjna 6. stycznia 2023 r.

kolednicyLiturgia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, oraz wydarzenia, jakie Kościół w tym dniu celebruje, zanoszą nasze serca i myśli do Osoby naszego Zbawiciela, który stał się człowiekiem i dla nas przyszedł na ziemię. Ukryty w maleńkim Niemowlęciu, został zauważony i przyjęty przez nielicznych, choć objawił się całemu światu. Wspominając hołd dostojnych i pokornych Mędrców, którzy znaleźli Boże Dziecię w Betlejemskim domu, udaliśmy się do naszej świątyni, w której podczas Mszy św. sprawowanej przez Ks. Proboszcza o godz. 8.00, dzieci i młodzież zostali posłani, aby przez kolędowanie w naszej parafii włączyć się w dzieło misyjne Kościoła. Uroczystość Objawienia Pańskiego od wielu lat jest, Misyjnym Dniem Dzieci, dlatego podczas Mszy św. Ks. Proboszcz podziękował Kolędnikom Misyjnym, ich rodzinom oraz Parafianom za zaangażowanie i wsparcie tegorocznych projektów misyjnych.

Mędrcy znaleźli Jezusa, bo uwierzyli i wytrwale podążali za znakiem danym im przez Boga. Dla nich była to Betlejemska Gwiazda. Każdy z nas ma od Boga taką Gwiazdę Betlejemską, choć może mieć ona inny kształt. Niech szczęśliwi oglądaniem Boga Królowie modlą się za nas, abyśmy jak oni, byli czujni, wytrwali i pokorni w szukaniu, abyśmy znaleźli Jezusa z Maryją i Józefem w domu…