Wydarzenia 2017-Archiwum

"Od słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór św. Maksymiliana"

2 1"Od słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór św. Maksymiliana" - to hasło ogólnopolskiego Dnia Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej, które odbyło się w dniach 27-28 lipca br. Rycerstwo Niepokalanej z naszej wspólnoty parafialnej uczestniczyło w modlitwach w Niepokalanowie. W drodze do Niepokalanowa odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. W tej Bazylice Mniejszej znajduje się kaplica św. Charbela z jego relikwiami.

W Niepokalanowie uczestniczyliśmy w konferencjach, Eucharystii, wieczorze uwielbienia, drodze krzyżowej. Na Apelu Maryjnym słowo Boże do rycerzy wygłosił wiceprezes narodowy Rycerstwa Niepokalanej o. Piotr M. Lenart OFMConv. Powiedział on m.in.: "Rycerz Niepokalanej powołany jest przez Maryję, ma być jak sól, która przywraca smak i życie tym, którzy ten dar utracili".

2 2W wolnym czasie modliliśmy się w kaplicy wieczystej adoracji o pokój w świecie. Jest to ósme miejsce na świecie, gdzie wierni, przez całą dobę adorując Najświętszy Sakrament, wypraszają pokój na świecie. Wszystkich takich miejsc na całym globie ma być dwanaście. Modliliśmy się również w kaplicy św. Maksymiliana. Jak za czasów Świętego w tym miejscu odprawiane są nabożeństwa i pełno tu pielgrzymów z całego świata. Modlitwy i nabożeństwa trwały niemalże całą noc, wszyscy byli radośni, pełni ducha i rozmodlenia. Całe spotkanie z Niepokalaną zakończyła niedzielna uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindela, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. W homilii ks. Biskup zwrócił uwagę na ufne odmawianie Modlitwy Pańskiej. Aktem poświęcenia się Niepokalanej Maryi Pannie odmówionym przez narodowego prezesa MI o. Stanisława M. Piętka zakończono Ogólnopolskie Dni Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej 2019.