Wydarzenia 2017-Archiwum

Dzień Seniora

dzien seniora 2020i 103W niedzielę 26 stycznia 2020 r. świętowaliśmy w naszej parafii Dzień Seniora. Tradycyjnie został on zorganizowany przez parafię, Radę Sołecką i Szkołę Podstawową w Świebodzinie. Była to okazja do wyrażenia szacunku i wdzięczności osobom starszym, a także do spotkania w miłym gronie i wspólnego udziału w przygotowanych na tę uroczystość atrakcjach. A tych ostatnich było naprawdę sporo, cieszy więc, że dopisali zarówno Seniorzy, jak i młodsi parafianie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą o godz. 14.00 odprawił ks. proboszcz Marcin Płaneta. Liturgię eucharystyczną ubogacił goszczący tego dnia w naszym kościele zespół regionalny Iskierczanie z Dębicy-Latoszyna. Przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu Iskierczan można było posłuchać także podczas koncertu, który odbył się po Mszy św. Mimo że zespół wystąpił w okrojonym składzie, to jak zwykle zachwycił pięknym śpiewem i wspaniałą grą na instrumentach.

Kolejną atrakcją przygotowaną z myślą o najstarszych mieszkańcach naszej parafii było przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej. Młodzi artyści zaprezentowali nie tylko aktorskie, ale również wokalne talenty, a ich występ wzbudził duży aplauz publiczności. Ostania część Dnia Seniora odbyła się w murach szkoły, gdzie na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym powitał gości dyrektor Maciej Pokorny. Po życzeniach i łamaniu się opłatkiem był czas na wspólne kolędowanie i rozmowy.

W tegorocznym spotkaniu z okazji Dnia Seniora uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Józef Knapik – wójt Gminy Pleśna, Ryszard Stankowski – zastępca wójta, Janusz Jarząb – przewodniczący Rady Gminy oraz Wiesław Małopolski – radny reprezentujący naszą miejscowość. Zaproszeni goście wypowiedzieli wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem seniorów, a także dziękowali organizatorom za kontynuowanie wieloletniej tradycji spotkań integrujących społeczność osób starszych.

Zobacz zdjęcia.