Wydarzenia 2017-Archiwum

List księdza Proboszcza w związku z planowanymi inwestycjami

"Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu"
Dzieje Apostolskie 20,35

Drodzy Parafianie!

Tak wiele czeka nas jeszcze pracy w tym nowym 2020 roku, bo Miłość musi zwyciężyć zazdrość, odwaga wszelki lęk, łagodność ludzką rutynę, pilność musi pokonać lenistwo, chciwość szczodrość, a wytrwałość wszelkie porażki, gniew pokonać przebaczeniem, obojętność gorliwością. Po to Bóg daje nam czas, pomaga wyjść z zaułków na drogę prostą w duchu wiary, modlitwy, jedności z naszym Przewodnikiem i Nauczycielem - Jezusem Chrystusem.
Oprócz pracy nad samym sobą, naszymi słabościami i ułomnościami, czeka nas wiele pracy w naszych rodzinach, domach, a także w naszym kościele parafialnym, który dzięki Waszej ofiarności, dobrej woli, troski, pracy, z roku na rok jest upiększany i ubogacany na większą chwałę Panu Bogu, jako wyraz Waszej mocnej, żywej wiary. Jak pisze św. Jakub (Jk 2, 26); „wiara bez uczynków martwa jest”.

W 2019 roku 245 rodzin złożyło na cele inwestycyjne 45.850 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Inwestycje zrealizowane w tym roku to: nowe meble w prezbiterium - 28.000 zł. Czyszczenie dywanów - 500 zł. montaż kamery z możliwością oglądania Mszy Św. i nabożeństw- 3600 zł. Wymiana drzwi wejściowych na plebanię - 5.500 zł. Wymiana 5 par drzwi wewnętrznych na plebanii i 2 par drzwi do dolnej toalety, moskitiera na drzwi balkonowe i nowe okno na strychu - 3.960 zł. Farba i sprzęt do malowania klatki schodowej po wymianie drzwi - 400 zł. Nowe żaluzje na okna - 235 zł. Nowy sprzęt do sprzątania kościoła - 960 zł. Dodatkowe meble do kuchni - 860 zł. Drugi telewizor i odbiornik tekstu 1400 zł. Jest już dana zaliczka w wysokości 7000 zł., na pierwszą mozaikę, a będzie ich 4. Koszt jednej mozaiki to 10, 000 zł. W sumie zostało zainwestowane w tym roku 50.415 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Wydałem o 4, 565 zł., więcej niż było zebrane na cele inwestycyjne. I dzięki Waszej ofiarności nie mamy żadnych długów.
Dlatego proszę Was o wsparcie na początku roku 2020, bo prace już ruszyły i potrzebna jest Wasza pomoc, ofiarność, zrozumienie i dobroć serca.

W tym roku Jak Pan Bóg pozwoli to koło naszej świątyni stanie figura św. Maksymiliana Marii Kolbego, naszego patrona. Koszty tego przedsięwzięcia to:
Architekt:
1. Wykonanie projektu i figury z modeliny o wysokości 50 cm to koszt 5. 000 zł. Figura ta służy jako model potrzebny do zatwierdzenia przez Radę Parafialną i wzór do wykonania figury w skali 1:1 z której będzie robiona forma do odlewu.
2. Wykonanie figury św. Maksymiliana o wysokości 190 cm to koszt 20.000 zł.
Odlewnia:
3. Wykonanie formy św. Maksymiliana do odlewu na podstawie wcześniej wykonanej dużej figury, to koszt 25, 000 zł.
Na pewno mosiądz i miedź, które tak ofiarnie przynosiliście obniży koszty wykonania figury św. Maksymiliana.

Planowany koszt wykonania 4 mozaik to 40, 000 zł.

O przebiegających pracach będę Was informował na bieżąco.

W związku z tym proszę Was Drodzy Parafianie o ofiarność na nasze cele inwestycyjne, abyśmy mogli wspólnie zrealizować zaplanowane zadania. Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób i rodzin boryka się z trudną sytuacją finansową, – ale mocno wierzę i ufam, że Pan nie opuści tego, kto Jemu zaufał i w Nim pokłada swoją nadzieję. Ufam, że mimo trudności, nie zabraknie wsparcia i troski o naszą świątynię. Za każdą ofiarę już teraz z całego serca dziękuję.

Ks. Marcin Płaneta