Wydarzenia 2017-Archiwum

Bierzmowanie

20W kościele parafialnym w Tarnowcu 3 marca 2020 r. bp Stanisław Salaterski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z miejscowej wspólnoty, z Poręby Radlnej, Zawady, Świebodzina i Łękawki. Z naszej wspólnoty parafialnej dwunastu młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Biskup w nawiązaniu do Ewangelii, przypominającej nam o modlitwie, której Pan Jezus nauczył swoich uczniów, a więc także i nas, zauważył, że już zawsze powinna kojarzyć się bierzmowanym z tym dniem. I dobrze, bo jak przekonywał, to właśnie Duch Święty, którego otrzymali, sprawi, że "Ojcze nasz" stanie się modlitwą pełniejszą, milszą Bogu i bardziej skuteczną. „Jezus uczy nas, że zwracając się do Boga jak do Ojca nie trzeba wielu słów, nie trzeba przedstawiać mu całej listy spraw i problemów, ale otworzyć swoje serce na Jego łaskę, światło i mądrość” - przypominał biskup.

Życzymy naszej młodzieży, aby wzrastała mocą Ducha Świętego dając odważne świadectwo wiary swoim życiem w drodze do świętości.

Modlitwa Piusa XII

Przyjdź, Duchu Święty i uczyń moje ciało swoją świątynią. Przyjdź i pozostań ze mną na zawsze. Udziel mi głębokiej miłości do Najświętszego Serca Jezusowego, abym je ukochał z całego serca, z całej duszy, ze wszystkich myśli i sił moich. Oddaję Ci wszystkie władze mej duszy i mego ciała. Panuj nad mymi namiętnościami, uczuciami i poruszeniami. Przyjmij mój rozum i moją wolę, moją pamięć i wyobraźnię. Duchu Święty, udziel mi obfitości Twej skutecznej łaski. Obdarz mnie pełnią cnót. Pomnażaj moją wiarę, umacniaj mą nadzieję, rozpalaj moją miłość. Udziel mi Twych siedmiu darów, owoców i błogosławieństw. Pozwól mi być Twoją świątynią i mieszkaniem całej Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Zobacz zdjęcia.