Pielgrzymka Straży Honorowej NSPJ do Iwkowej

5Dnia 23 września 2022 roku odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iwkowej. Hasłem pielgrzymki były słowa: „Jesteśmy posłani, aby głosić Miłość Serca Jezusowego”. W pielgrzymce wzięło udział ponad 500 osób z 34 parafii wraz z duchowymi opiekunami, zelatorami i pocztami sztandarowymi, także z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyło 20 pielgrzymów na czele z ks. Proboszczem.

Do naszej grupy dołączyli się pielgrzymi z Koszyc Małych w liczbie 10 osób z księdzem proboszczem, ich opiekunem. Spotkanie to przebiegało w następującej kolejności: przywitanie pielgrzymów przez obecnego proboszcza w Iwkowej ks. Józefa Gurgula oraz moderatora ks. Stanisława Łątkę. Kolejnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej nastąpiła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego.

8Po zakończeniu tych uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Zwieńczeniem uroczystości była Droga Drzyżowa prowadząca od kościoła do kapliczki cmentarnej, na koniec odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym z błogosławieństwem Bożym udzielonym przez bpa Stanisława udaliśmy się w drogę powrotną do swoich parafii. (MK).