Uroczystość Bożego Ciała

Boze cialo 2023 0508. czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną „Bożym Ciałem”. W naszej parafii główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 9:00 wspólną Eucharystią pod przewodnictwem ks. Marcina, współkoncelebransami byli ks. Bartosz Chęciek, który poprowadził procesje Eucharystyczną i Ks. Paweł Staniaszek z Ukrainy. Po Liturgii Eucharystycznej udaliśmy się w procesji manifestując naszą wiarę i ogłaszając, że Chrystus jest obecny wśród nas w swoim Ciele i swojej Krwi. Uroczystość Bożego Ciała była dla naszej parafii niezwykłym przeżyciem. To wydarzenie przypomina nam o doniosłości Eucharystii jako źródła i szczytu naszej wiary. Dzięki tej uroczystości, nasza parafia została jeszcze bardziej zjednoczona w miłości do Jezusa Chrystusa i pragnieniu codziennego wzrastania duchowego.

Wielka radość i wdzięczność wypełniły serca nas wszystkich, gdy mogliśmy razem przeżywać tę wyjątkową uroczystość. Boże Ciało to czas, w którym otwieramy się na obecność Chrystusa w naszym życiu i wyznajemy publicznie naszą wiarę. Nie można zapomnieć o zaangażowaniu i wysiłku, jaki włożyliście wszyscy w przygotowanie tej uroczystości. Od dekoracji kościoła i ołtarzy, przez organizację procesji, po przygotowanie pieśni i modlitw – każdy wkład był cenny i istotny. To wspólne wysiłki sprawiły, że Boże Ciało stało się czasem niezapomnianym i pełnym duchowej głębi.

Dziękujemy Panu Bogu za tę niezwykłą uroczystość i za to, że mogliśmy razem przeżywać Jego obecność. Niech to doświadczenie umocni naszą wiarę i przypomina nam o tym, jak ważne jest codzienne żywe spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Niech Boże Ciało, które przeżyliśmy w naszej parafii, będzie siłą i inspiracją dla nas wszystkich, byśmy stale pielęgnowali naszą więź z Jezusem i wyznawali naszą wiarę w sposób radosny i wierny. Niech ta uroczystość przyniesie owocne owoce duchowe i umocnienie dla każdego z nas. Niech Boże błogosławieństwo będzie z nami na naszej drodze wiary i niech nasza parafia zawsze stanowi świadectwo żywej obecności Jezusa w świecie.

Zdjęcia.