Wydarzenia

Odpust parafialny

Odpust 2023 025„Im każdy z nas bardziej zbliży się do Niepokalanej, tym bardziej przez Nią zbliżymy się do siebie i w tej jedności siła.”

29 lipca 1941 roku w KL Auschwitz więzień z numerem 16670 – ojciec Maksymilian Maria Kolbe – dobrowolnie wybrał śmierć za współwięźnia - Franciszka Gajowniczka. Oddając się w opiekę Niepokalanej, zmarł 14 sierpnia 1941r.

Mszę św. ku czci św. M. M. Kolbego w rocznicę jego męczeńskiej śmierci odprawił J E Bp Artur Ważny.

 

Warto ciągle poznawać i wzorować się na naszym wspaniałym Patronie. Św. Maksymilian Maria Kolbe jest bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. „W tym miejscu straszliwej kaźni, która przyniosła śmierć czterem milionom ludzi z różnych narodów, ojciec Maksymilian Kolbe odniósł duchowe zwycięstwo, podobne do zwycięstwa samego Chrystusa, oddając się dobrowolnie na śmierć w bunkrze głodu za brata” – tak mówił o tej pięknej postaci św. Jan Paweł II w 1979 roku.

Niech heroiczna miłość Boga i bliźniego świętego Maksymiliana będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

Zdjęcia.