Wydarzenia

Pielgrzymka parafialna

Pielgrzymka 2023 069Dnia 29 lipca b. r. o godz. 7:00 rozpoczęliśmy autokarową pielgrzymkę parafialną. Pierwszym miejscem naszej podróży była Dukla, miejsce narodzin św. Jana. W sanktuarium św. Jana z Dukli uczestniczyliśmy we Mszy Św. polecając Panu Bogu za wstawiennictwem świętego Jana wszystkie nasze intencje. Następnym celem była miejscowość Miejsce Piastowe. Znajduję się tam sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Powstałe w 1358 r. Miejsce, już 3 lata po objęciu parafii przez ks. Bronisława Markiewicza, który założył tu zakład wychowawczy i szkołę dla sierot, w 1895 r. otrzymało do nazwy przymiotnik Piastowe – od piastowania, synonimu wychowania.

Kolejnym celem było Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Obiektem szczególnej czci jest figura Matki Bożej Płaczącej, znajdująca się w bocznej kaplicy świątyni. Jest to rzeźba o wysokości 130 cm, wierna kopia rzeźby z La Salette. Ukazuje Maryję siedzącą na kamiennej skale, z twarzą ukrytą w dłoniach i pochyloną do przodu.

Ostatnim miejscem odwiedzin był skansen archeologiczny Karpacka Troja, który położony jest w Trzcinicy, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła, nad doliną rzeki Ropy. Miejsce, w którym powstał należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólne spotkanie, pielgrzymowanie i modlitwę.

Modlitwa pielgrzyma
Boże, Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem. Drogą, którą pragnę podążać, Prawdą, której lękam się stracić, Życiem, które w Tobie ma początek i koniec. Niech ten dzień mi przyniesie tylko to, czym Ty chcesz mnie obdarzyć. Przyjmę radość i szczęście, zniosę ból i cierpienie, jeśli Ty będziesz ze mną. Wyruszam w Twoje Imię, prowadź mnie, Boże! Amen.

 

Zdjęcia