Roraty 2023

roraty 2023 142Z okresem Adwentu są związane Msze Św. ku czci Matki Bożej zwane roratami. Jak co roku w naszym kościele Msze Św. roratnie odprawiane były w dni powszednie o godz. 17.00 oprócz soboty. W sobotę dzieci przychodziły na roraty na godz. 7:00, po tej Mszy św. udawały się wraz z rodzicami na plebanie, na „słodkie śniadanie”. Codziennie dzieci otrzymywały zadanie domowe do wykonania, a także były losowane nagrody. Dwoje dzieci brało do domu dzieciątko Jezus, a troje otrzymywało słodkie nagrody za wykonane zadanie. Także w każdy dzień dzieci otrzymywały kolejne części szopki bożonarodzeniowej, którą składały z rodzicami w domach.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tegorocznych roratach rodzicom, wszystkim dzieciom, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej. Szczególne podziękowanie kierujemy dla ks. Bartosza za prowadzenie nauk roratnych dla dzieci.