Wydarzenia

Parafialna piesza pielgrzymka do Tuchowa

Tuchow 2023 068Jak co roku, w trakcie trwania Wielkiego Odpustu Tuchowskiego w naszej parafii zorganizowana została piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej. Pielgrzymi wyruszyli w sobotę, 8 lipca b. r. o godz. 6:30 spod kościoła, pod przewodnictwem ks. Marcina Płanety. Podczas pielgrzymki było wiele czasy na osobistą rozmowę z Panem Bogiem, a także wspólną modlitwę. Pielgrzymi przedstawili Matce Bożej swoje intencje.

Modlitwa do Matki Bożej Tuchowskiej
Pani Tuchowska, Najświętsza i Niepokalana Panno, o najmilsza Matko moja, Maryjo! Ty jesteś Matką Pana mojego, Królową świata, orędowniczką, nadzieją i ucieczką grzeszników. Więc i ja, ze wszystkich najbiedniejszy, dziś uciekam się do Ciebie. Tobie, o Królowo wielka, najpokorniej składam hołd oddania mego.

Dziękuję Ci za wszystkie łaski, jakie za Twoim wstawiennictwem otrzymałem od Boga. Całą moją nadzieję – po Bogu – w Tobie pokładam. Przyjmij mnie za sługę swego i weź mnie pod płaszcz swej opieki, o Matko miłosierdzia. Matko moja, proszę Cię, przybywaj mi na pomoc zawsze, a szczególnie w ostatnim życia mego momencie. Błagam Cię, nie opuszczaj mnie, dopóki nie ujrzysz mnie w niebie, gdzie będę wraz z Tobą i wszystkimi zastępami aniołów i świętych miłosierdzie Boga wychwalał na wieki. Tak ufam, niech się stanie. Amen. Matko Boża Tuchowska, módl się za nami.

 

Zdjęcia