Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znana jest w polskiej tradycji jako święto Matki Bożej Zielnej. Podczas uroczystej sumy koncelebrowanej przez naszych duszpasterzy zostały poświęcone bukiety ziół i kwiatów oraz dwa wieńce dożynkowe wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Świebodzina i z Radlnej. Tradycyjnie na ołtarzu złożono chleb jako owoc pracy rolnika oraz wyraz wdzięczności Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pielęgnują i podtrzymują tę piękną tradycje.
W niedzielę, 20 sierpnia 2025 roku, nasza Parafia miała zaszczyt zorganizować kolejny piknik rodzinny, który zgromadził mieszkańców oraz przyjaciół naszej wspólnoty. To wyjątkowe wydarzenie, pełne radości i wspólnego świętowania, odbyło się na terenie placu przykościelnego. Nie obyło się bez różnych atrakcji. Bardzo dziękujemy wszystkim za każde zaangażowanie i poświęcony czas, a także licznie przybyłym gościom.

Wieczór modlitwy, który poruszył serca
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (27 kwietnia 2025) w Świebodzinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie duchowe – wieczór uwielbienia, który zgromadził parafian i licznie przybyłych mieszkańców gminy Pleśna oraz okolicznych miejscowości. Spotkanie poprowadził ks. Bartosz Chęciek, razem ze znanym małżeństwem artystów – Gabi i Wojciechem Gąsiorami, tworzącymi duet GGDuo.
Wieczór rozpoczął się od wspólnej modlitwy i prowadził do głębokiego zanurzenia się w obecność Boga. Szczególną atmosferę stworzyła muzyka na żywo w wykonaniu GGDuo. Autorskie utwory oraz znane pieśni uwielbienia poruszyły uczestników, wprowadzając w przestrzeń modlitwy, skupienia i wspólnoty, w której każdy mógł odnaleźć osobistą relację z Bogiem.
Wieczór uwielbienia w Świebodzinie to kolejny dowód na to, że małe wspólnoty lokalne potrafią stworzyć przestrzeń pełną wiary, nadziei i miłości – szczególnie w tak wyjątkowym dniu, jakim jest Niedziela Miłosierdzia.
Wydarzenie współfinansowane między innymi ze środków Gminy Pleśna.
xBartosz
W dniu 5 lipca 2025 r. odbyła się z naszej parafii kolejna Piesza Pielgrzymka do Tuchowa. Jej przewodnikami byli ks. Bartosz Chęciek i ks. Marcin Płaneta. W tym roku pielgrzymowało nas 47 osób. Dotarliśmy do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie o godzinie 10.40. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św. o godz.11.00. Podczas pielgrzymki było wiele czasy na osobistą rozmowę z Panem Bogiem, a także wspólną modlitwę i śpiew. Pielgrzymi przedstawili Matce Bożej swoje intencje.
W naszej parafii w dniach 26-28 czerwca 2025 r. miała miejsce wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził ks. bp Leszek Leszkiewicz. W czwartek ks. biskup rozpoczynając wizytacje zakończył Oktawę Bożego Ciała, spotkał się z grupami działającymi w naszej parafii. W sobotę spotkał się z radą parafialną, oraz z pracownikami kościelnymi. Przed Mszą świętą o godzinie 18.00 ksiądz proboszcz przedstawił sprawozdanie z działalności parafii. Następnie ksiądz biskup podczas Eucharystii udzielił sakramentu bierzmowania 13 kandydatom.
Wizytacja zakończyła się wspólnym spotkaniem na plebani ks. biskupa z kapłanami z dekanatu Tarnów-Południe.